Jeżeli zrobiliśmy wszystko co niezbędne, abyśmy mogli pracować w księgowości, to z pewnością posiadamy odpowiednią wiedzę. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że czasami sama wiedza może nie być wystarczająca, jeśli będziemy zbytnio roztargnieni i ciężko będzie nam nadzorować kilka spraw jednocześnie. W księgowości niezwykle ważne jest to, aby wszystko się ze sobą zgadzało, a co się z tym wiąże, musimy mieć pewność, że wszystkie rachunki będą się w odpowiedni sposób ze sobą domykały.

www.chirurgiaonkologiczna.org.pl obsługa programów obsługa programów lojalnościowych programy lojalnościowe

Zaliczki też muszą być rozliczone

Może się okazać, że nasz pracodawca nie będzie miał najmniejszych problemów z tym, aby naszym pracownikom były udzielane zaliczki, które później będą pokrywane z wypłat.

Jeśli tak, to musimy mieć zawsze w kasie trochę pieniędzy, tak aby móc wypłacać takie zaliczki, ale przede wszystkim musimy mieć wszystko uporządkowane. Chodzi o to, abyśmy dokładnie wiedzieli ile i komu pożyczyliśmy tych pieniędzy, musimy mieć dokument, na którym dana osoba się podpisze, że faktycznie te pieniądze otrzymała. Tylko wtedy będziemy wiedzieli, że wszystko będzie się zgadzało, a my wszystkie nasze działania finansowe będziemy mogli w odpowiedni sposób poświadczyć.

Faktury nie mogą mieć zaległości

Ważne jest także to, aby wszystko zgadzało się w systemie.

Dlatego też musimy pilnować, aby faktury, które zostały wystawione na naszą firmę nie miały żadnych zaległości. Tak samo musimy dopilnować, aby nie było żadnych opóźnień w zapłacie za usługi, które komuś świadczyliśmy. Wszystko musi się zgadzać, nie może być tak, że wydajemy więcej niż zarabiamy, bo to będzie oznaczało, że nie prowadzimy naszej księgowości tak jak powinniśmy. Może się okazać, że czasami będziemy mieli tak dużo pracy, że trudno będzie nam samym się tym zajmować.

Jeśli tak będzie faktycznie, to warto znaleźć sobie zaufanego pomocnika, który nas odciąży, ale przy którym będziemy mieli pewność, że wszystko jest tak jak należy. Trzeba zobaczyć jak to wszystko działa, sprawdzić jakie mamy tutaj możliwości. Może się wówczas okazać, że prowadzenie takiej księgowości nie jest trudne, pod warunkiem, że będziemy zdyscyplinowani i wszystkiego będziemy w stanie dopilnować. Im dokładniej się temu wszystkiemu przyjrzymy, tym większa będzie pewność, że wszystko zrobimy dobrze.

biuro rachunkowe piła