Jesteś przedsiębiorcą obowiązanym prawnie do posiadania kasy fiskalnej? Warto zastanowić się nad zakupem urządzenia z kopią elektroniczną paragonu. Dlaczego akurat ten rodzaj urządzenia? Zgodnie z odpowiednimi rozporządzeniami, każdy podatnik, który rejestruje obroty na urządzeniach fiskalnych zobowiązany jest do przechowywania kopii wydanych paragonów przez okres aż pięciu lat.

Warto zatem, by uniknąć gromadzenia mnóstwa papierowych rolek zainwestować w kasę wyposażoną w elektroniczną kopię paragonu. Jak działa taka kasa? Kasa działa na tych samych zasadach co zwykłe kasy z papierowym paragonem, z różnicą polegającą na tym, iż tu zapis dokonywany jest na karcie SD/SDHC.

Taki właśnie sposób działania ma sporo zalet. Dzięki elektronicznemu zapisowi uniknąć można kosztów, które ponieść trzeba byłoby na zakup rolek papierowych.

To także oszczędność miejsca, które bezwzględnie należałoby przeznaczyć na magazynowanie takich rolek. Warto nadmienić jeszcze jedną zaletę elektronicznych kopii – takie rozwiązanie to zdecydowanie prostszy, szybszy i łatwiejszy sposób na znalezienie zarejestrowanych w systemie informacji.

www.bvp-sidir.pl