Bieganie to jeden z popularniejszych sportów, a jest tak zapewne dlatego, iż nie wymaga specjalistycznego sprzętu, dużych nakładów finansowych czy wyjątkowych predyspozycji. To jednocześnie sport dający dużo korzyści i to w stosunkowo szybkim czasie.

Jednak pomimo wielu zalet czasami ciężko jest się zmobilizować do regularnych treningów. Z myślą o takich właśnie osobach powstał plan treningowych 40 minut.

Wielu zaczynających bieganie ma problem z szybkim męczeniem się, dusznościami, zadyszkami, przyspieszonym tętnem. Po treningu czują się gorzej niż przed i często z tego powody rezygnują z dalszej pracy.

Trening 40 minut pomaga im biegać nie tylko zdrowo, ale i bezstresowo. Stosowanie tego treningu znacznie obniży także ryzyko kontuzji i przede wszystkim – pomoże polubić bieganie.

Plan jest rozpisany na 12 tygodni. Przejście treningu do końca, zgodnie z zaleceniami, sprawi, że po tym czasie będziesz w stanie wykonać 40 minut nieprzerwanego biegu.

Jeżeli natomiast masz już doświadczenie z bieganiem to trening możesz rozpocząć od dalszego tygodnia, dzięki temu szybciej osiągniesz cel.