Lexus, samochód rodem z Ameryki zaczyna się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Dobrym przykładem dumnej posiadaczki sportowej, hybrydowej wersji Lexusa jest choćby nasza polska mistrzyni rakiety, tenisistka Agnieszka Radwańska. Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne Lexusy to pojazdy niezwykle dynamiczne, nawet pomimo swoich okazałych gabarytów.

Podobno maszyna w niecałe osiem sekund potrafi dobić do setki. Skrzynia biegów w nowoczesnych autach tej marki są automatyczne oraz sześciobiegowe, co dobrze komponuje się z ogólnym charakterem pojazdu. Co do wnętrza, to szczególnie komfortowym modelem Lexusa jest ten RX w wersji 450.

Zarówno z tyłu jak i z przodu jest bardzo dużo miejsca na nogi, zaś nad głową również rozciąga się duża przestrzeń. Imponujący jest także bagażnik, którego całkowita pojemność kształtuje się na poziomie 496 litrów. Wyposażeniem opcjonalnym, jednak nie mniej interesującym jest zestaw DVD wraz z monitorami, które są przymocowane do przednich foteli, a dokładnie do ich oparć.