Jeżeli wydaje ci się, że problem alkoholizmu ciebie akurat nie dotyczy, to masz podobne zdanie o sobie… jak większość alkoholików. Aby być pewnym, że jesteś wolnym od nałogu, odpowiedz sobie na pytania: jak często spożywasz alkohol i po co? Kiedy tak naprawdę możesz stwierdzić, że jesteś alkoholikiem? Poniżej przedstawiamy sytuacje, które powinny być dla ciebie ostrzeżeniem. Jeżeli zauważyłeś, że tylko alkohol cię odpręża. Inicjujesz spotkania i okazje do wypicia po „maluchu”.

Wiesz, że alkohol ci szkodzi, ale nadal go spożywasz w nadmiernych ilościach. Jeżeli rozpiera cię duma z powodu dużej ilości wypitego alkoholu. Masz problemy z pamięcią. Nie pamiętasz jak wróciłeś z imprezy lub o czym przed chwilą rozmawiałeś z drugą osobą.

Zdarza ci się pić w samotności? Co gorsza pijesz sam, bo ukrywasz ten fakt przed swoimi najbliższymi. Jesteś agresywny, jeżeli nie możesz spożyć alkoholu, albo każdy dzień zaczynasz na przykład od piwa. Jeżeli pijesz alkohol tylko po to, aby złagodzić objawy kaca. Zauważasz negatywne skutki w swoim życiu spowodowane nadużywaniem alkoholu, ale mimo wszystko nadal pijesz.

Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe symptomy – udaj się do specjalisty.

https://www.formeds.com.pl/produkt/351/F-FRUITS