„Jezioro Drużno” to piękny rezerwat przyrody, jaki podziwiać możemy na depresyjnym obszarze wschodniej części Żuław Elbląskich. To teren nietypowy nie tylko ze względu na ciągnące się tu niesamowite widoki, ale i z uwagi na występujące tu miejsca lęgowe ptactwa wodnego oraz błotnego. Nazwa rezerwatu powstała od istniejącego tu jeziora Druzno, które często mylnie nazywane jest Drużno. To teren idealny na odpoczynek, jeśli kochamy przyrodę oraz przebywanie na jej łonie.

Można podziwiać tu bogatą florę i faunę Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. To dość płytkie jezioro przyciąga swoim urokiem. Choć dość silnie zanieczyszczone, przyciąga wzrok występowaniem na jego powierzchni rzadko spotykanych gdzie indziej roślin i zwierząt. Liczne rośliny pływające sprawiają, że stanowi ono ciekawy obiekt zwłaszcza o fotografowania.

Jezioro Drużno z pewnością nie jest typowym miejscem turystycznym. Jeśli szukacie atrakcyjnego kąpieliska, z pewnością będziecie rozczarowani. Nie jest to miejsce przeznaczone do pływania, zarówno z uwagi na silne zanieczyszczenie, jak i z powodu trudnego dostępu do jego brzegu. Jest ono jednak wyjątkowe, jeśli spojrzeć na występującą tu florę i faunę oraz możliwość podziwiania natury.

www.szymoncofalik.pl