Jadąc pod namiot ważne jest to, co ze sobą zabierasz. Przed wyjazdem powinieneś sporządzić listę niezbędnych rzeczy, na której nie może zabraknąć między innymi odpowiednich ubrań. Pakując się musisz wziąć pod uwagę różne warunki – musisz przewidzieć to, że może być bardzo ciepło, ale też zdecydowanie zimno. Przede wszystkim, aby pod namiotem czuć się komfortowo konieczne jest odpowiednie ubranie.

Powinno być ono przede wszystkim wygodne. Najodpowiedniejszy będzie na przykład miękki dres polarowy, lub welurowy. Weź ze sobą również luźne t-shirty, szorty oraz wygodne buty. Najlepiej jeśli spakujesz kilka par: sandały, klapki i pełne buty na przykład adidasy. buty robocze również są bardzo przydatne. Nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne.

Mogą być one przydatne w wielu sytuacjach. Bardzo często, nawet w przypadku upalnych dni, noce bywają bardzo zimne, dlatego pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą coś wygodnego i ciepłego do spania. Dobrym pomysłem będą również ciepłe, wełniane skarpety, które uchronią przez uciekaniem ciepła z organizmu oraz swetry wełniane męskie i damskie. Pamiętaj, że odpowiednie ubranie pod namiotem to podstawa, dlatego przemyśl to co powinieneś zabrać i spakuj wyłącznie rzeczy, które będą funkcjonalne i odpowiednie do sytuacji.