Coraz częściej jedną z wielu funkcji oferowanych przez firmy produkujące urządzenia fiskalne jest dodatek w postaci funkcji wideo monitoringu. Czym jest i w jaki sposób działa opowiemy w sposób prosty i przystępny. Wideo monitoring to inaczej podgląd na kasę lub drukarkę posiadającą funkcję monitora.

Aby taki podgląd był możliwy, urządzenie takie musi być wyposażone w aplikację obsługującą taką funkcję. Podgląd ten wykonywany jest na dowolnym komputerze, dzięki czemu np. z zaplecza sklepu lub biura dokonywać można obserwacji takiej kasy, czy drukarki.

Nadmienić należy, że komputer obsługujący aplikację musi posiadać dostęp do Internetu. Obraz jaki wyświetlany jest na monitorze to obraz w czasie rzeczywistym, który zostaje zapisywany na dysku. Taki zapis wykorzystywany jest w późniejszym czasie do weryfikacji .

Zwykle wideo monitoringu używają właściciele punktów handlowych, by kontrolować sprzedaż w sklepie. Istotnym ułatwieniem jest też opcja wyszukiwania konkretnych fragmentów zapisu wideo według określonych kryteriów, za które wziąć można kwoty dokonanej transakcji, sprzedane towary, operatora, anulowane paragony, czy pozycje stornowane.

www.rrd.org.pl