Alergie dokuczają nam coraz częściej. Cierpi na nie coraz większa część społeczeństwa. Uciążliwe są zarówno te wziewne, jak i skórne. Czasami można je wyleczyć całkowicie, innym razem powrócą nie dając o sobie wcześniej znać.

Jak sobie z nimi radzić? Przede wszystkim należy unikać alergenów: substancji, na które jesteśmy uczuleni. W pewnych przypadkach jest to trudne w innych wręcz niemożliwe. Jednak warto w miarę możliwości ograniczać do minimum czynniki alergizujące. Połową sukcesu jest świadomość tego co nas uczula.

W takiej sytuacji jesteśmy na pozycji wygranej, ponieważ mamy możliwość wyeliminowania alergenów z naszego życia. Aby jednak posiąść tę wiedzę, konieczne jest przeprowadzenie testów. Warto się na nie wybrać, w przypadku kiedy od dłuższego czasu kichamy, łzawimy i nie możemy pozbyć się kataru. Pamiętajmy, że przeziębienie trwa zaledwie kilka dni, więc jeśli taki stan doskwiera nam od dłuższego czasu, możemy mieć pewność, że to alergia.

Jeśli już zdamy sobie sprawę z tego na co jesteśmy uczuleni, starajmy się unikać alergenów. Dodatkowo przyjmujmy przepisane nam leki i miejmy zawsze pod ręką wapno, które może nam pomóc w najmniej oczekiwanym momencie.