Grzybica to choroba, którą można w bardzo prosty i szybki sposób się zarazić, jednak znacznie trudniej ją wyleczyć. Warto wobec tego robić wszystko, aby zapobiegać tej przykrej przypadłości. Najważniejsze i kluczowe jest dbanie o higienę. Ważne jest zachowywanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych takich jak toaleta publiczna, sauna, basen, czy siłownia. W tych miejscach szczególnie chętnie rozwijają i namnażają się bakterie i grzyby. Dlatego bądź czujny.

Na siłowni, basenie i w saunie miej zawsze pod ręką swój ręcznik i klapki. Nigdy nie stąpaj po posadce bosymi stopami. Dzięki temu ograniczasz ryzyko przedostania się grzybów na Twoje ciało. Chroń swoje stopy preparatami przeciwgrzybicznymi. Bądź rozważny! Korzystając z toalety publicznej zawsze myj ręce przed i po wyjściu z niej. Staraj się także ograniczać swój kontakt z elementami wyposażenia toalet.

Postaraj się także nosić przy sobie płyn dezynfekujący, który inaktywuje bakterie i grzyby mogące rozwinąć się na Twoim ciele.