Kaszel to jeden z objawów przeziębienia. Czasem trudno rozpoznać czy jest on mokry, a może suchy. Często z tym problemem borykają się rodzice małych dzieci. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy od razu należy sięgać po syropy wykrztuśne, a może tabletki? W przypadku małych dzieci, warto od razu udać się do lekarza, który poleci rodzicom jakie lekarstwa warto podawać ich pociechom.

Mając małe dzieci niewarto ryzykować, bowiem ryzyko powikłań jest u tak młodych osób dość spore. W przypadku osób dorosłych warto spróbować leczyć kaszel domowymi sposobami. Wszyscy na pewno słyszeli o tak zwanych „parówkach”. Wystarczy wlać gorącą wodę do miski, nachylić twarz nad miską, okryć głowę ręcznikiem i wdychać parę, która powinna udrożnić zatkany nos o wiele skuteczniej niż jakikolwiek spray do nosa.

Warto także pomyśleć o inhalacjach, jednak w tym przypadku należałoby zaopatrzyć się w specjalistyczny inhalator, a jest to wydatek około dwustu złotych, domowa „parówka” jest więc tańsza, a równie skuteczna.

www.pureled-zarowki.pl